Ankara İkinci El Eşya Alanlar-Ankarada 2.El Eşya Alan Yerler-İtfaiye Meydanı

İkinci El Eşya Satanlar

İkinci el alın, kazançlı çıkın!

Üniversite okumak çoğu öğrencinin ilkokuldan beri hayalini kurduğu, gece gündüz sınavlara çalışarak ancak bünyesinde yer alma imkanını elde edebildiği bir ortamdır. Üniversite okuyan öğrenciler hem CV’lerine olumlu bir değer katar, hem de hayata iyi bir şekilde hazırlanmış olurlar. Bilhassa yaşadıkları şehrin dışına üniversite okumayan giden gençler, yeni bir şehre ve o şehrin insanlarına alıştıkları zaman hayatın acımasız tarafıyla da karşı karşıya kalırlar. Hele bir de eve çıkmaya karar vermişlerse, değmeyin onlara… Kiralanacak evin bulunması, temizliğinin sağlanması, ve hepsinden önemlisi ev eşyalarının temin edilmesi ciddi bir koşuşturmacayı beraberinde getirir. Üstelik öğrenci oldukları için ebeveynlerinin gönderdikleri harçlıklarla hayatlarını idame ettiren bu gençler, ev eşyalarını temin etmek için de kara kara düşünmeye başlarlar.

4 sene sürecek bir öğrencilik hayatı için sıfır eşya almak pek de mantıklı bir tercih olmayacaktır. Üstelik bir evde 4-5 arkadaş beraber kaldıkları için, satın alınan eşyaları daha sonra pay etme imkanı da seçenekler arasında yer almaz. Hal böyle olunca geriye yapılacak tek mantıklı şey kalır: ankarada ikinci el eşya satanlarla iletişime geçmek!

Eskişehir ve Ankara gibi “öğrenci memleketi” olarak anılan şehirlerimiz, bilhassa ikinci el alım satımı yapan kişi popülasyonunun da yüksek olduğu yerlerin başında gelirler. Sıfır ürünlere nazaran daha ucuz olması gibi sebeplerle ikinci el eşyalara ilgi gösteren öğrenciler, ikinci el eşya pazarının da en kıdemli alıcıları arasında yer alırlar. Halı, buzdolabı, çamaşır makinası, akla gelebilecek hemen her tarzda kıyafet ve giysi, bilgisayar, fotoğraf makinası ve daha bir sürü şey… Hepsi ikinci el olarak temin edilebilecek eşyalar arasında yer alır ve başta öğrencilerin büyük ilgisini çeker. Ürünler ikinci el oldukları için öğrenciler hem harçlıklarından tasarruf etmiş olurlar, hem de çoğu zaman 4 sene süren öğrencilik hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek eşyalarının kaliteli olmasını da sağlamış olurlar.

Tags: , , , ,